„Człowiek i Robot: Szansa czy konflikt w środowisku medycznym?”

We wtorek 06.06.2017 roku odbyła się I Konferencja Platformy InterBioMed PW „Człowiek i Robot: Szansa czy konflikt w środowisku medycznym?”, w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Platforma Bioinżynierii i Biotechnologii „InterBioMed PW” oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT) Politechniki Warszawskiej we współpracy z Constance Care Centrum Rehabilitacji oraz Warszawskim Uniwersytetem Medycznym po raz pierwszy zorganizowała interdyscyplinarną konferencję, poświęconą rozwojowi medycyny rehabilitacyjnej, a w szczególności wykorzystaniu robotyki i automatyki.

Wśród gości, obok przedstawicieli środowisk akademickich, zobaczyliśmy m.in.: prof. Łukasza Szumowskiego - Podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W trakcie konferencji zostało zaprezentowane jedno z najnowszych osiągnięć techniki, pierwszy na świecie system robotyczny do terapii rehabilitacyjnych  sterowany bezpośrednio układem nerwowym człowieka – Hybrid Assistive Limb – HAL® System.

Program konferencji (pdf, 474,85 kB)
Program konferencji_eng (pdf, 310,24 kB)